Bank nie chce udzielić Ci kredytu?

Skorzystaj z pożyczki pozabankowej od SMS 365

Z przyjemnością chcemy Państwu zaprezentować ranking najlepszych pożyczek pozabankowych. Jesteśmy przekonani, że przedstawione tu opisy i rankingi będą dla Państwa przydatne!

Wypełnij prosty formularz dzięki któremu będziesz się cieszył pieniędzmi na własnym koncie bankowym. Pożyczka bez banku przez internet to szybkie i jednocześnie, proste rozwiązanie oszczędzające czas. Wybierz najlepszą pożyczkę!

Pożyczki społecznościowe

Social lending, czyli pożyczki społecznościowe to dosyć nowe zjawisko na polskim rynku kredytowym. Polega ono na wzajemnym pożyczaniu środków finansowych pomiędzy osobami prywatnymi, z pominięciem instytucji finansowych. Odbywa się to za pomocą internetowych serwisów social lending, które działają w oparciu o polskie prawo. Mówiąć krótko, tym razem kredytu nie szukamy w żadnej instytucji, ale zwracamy się do osób prywatnych buszujących w sieci, którzy na specjalnych portalach internetowych zostawiają ogłoszenia o możliwości udzielenia kredytu. Można się domyśleć, że w takim przypadku oprocentowanie danej pożyczki nie jest poddawane żadnym regułom instytucjonalnym. Kształtuje się ono w oparciu o zasady wolnej konkurencji. Społeczność internetowych kredytodawców z roku na rok systematycznie się powiększa. Dysponując odpowiednią gotówką, każdy może zarejestrować się w serwisie internetowym i szukać klientów. Często jedynym mechanizmem sprawdzenia prawdziwości podawanych danych osobowych jest konieczność przesłania przelewem symbolicznej kwoty z prywatnego konta.

Cały system działa trochę tak, jak zakupy w Allegro. Osoba poszukująca kredytu rejestruje się na stronie, a następnie szuka odpowiedniej „aukcji” wpisując kwotę kredytu w wyszukiwarce i przeglądając oferty. Może również zostawić swoją ofertę na forum, a dosyć szybko otrzyma odpowiedź ze strony kredytodawców. Na ogłoszenie odpowiada wielu kredytodawców, którzy dzielą między siebie kwotę pożyczki i późniejsze zyski. Dla przykładu, wnioskujemy na forum o kredyt w wysokości 10000 PLN. Jeśli zgłosi się 50 pożyczkodawców, będą oni mogli umówić się między sobą, że każdy z nich wykłada kwotę 200 PLN. Wówczas cały kredyt otrzymamy od 50 różnych osób. Takie działanie ma na celu minimalizację ryzyka inwestycyjnego, gdyż pojedynczy kredytodawca dostępny kapitał może ulokować u 100 różnych klientów, zamiast jednego. Mała jest szansa że 100% z nich będzie niewypłacalna. Klient, wybierając kredytodawców, kieruje się najczęściej wysokością oprocentowania. Wygrywa ta oferta, która stopę oprocentowania ma niższą.